Naiwna marzycielka? – rozmowa z Anią Dąbrowską

Nareszcie! Pomyśleli wronieccy fani Ani Dąbrowskiej, gdy dowiedzieli się, że 14 lutego artystka zagra koncert we Wronieckim Ośrodku Kultury. Jesteście ciekawi, co piosenkarka robiła przez ostatni czas? Jakie piosenki usłyszymy na koncercie we Wronkach? Specjalnie dla naszego portalu Ania Dąbrowska odpowiada na te i inne pytania w rozmowie z Zuzanną Mikołajczak-Książek.

MOJE WRONKI: Długo kazałaś czekać swoim fanom na nową płytę. Zajmowałaś się w tym czasie innymi projektami?

ANIA DĄBROWSKA: Wychowanie dzieci pochłonęło mnie bez reszty. W międzyczasie pisałam piosenki, zbierałam pomysły na nową płytę i układałam sobie wszystko w głowie. Chciałam wyjść z szufladki retro, ale to nie jest takie łatwe, żeby z dnia na dzień stać się kimś innym, dlatego też tyle to trwało. Pomagałam też siostrom Melosik przy produkcji ich debiutanckiego albumu.

Tytuł najnowszej płyty „Dla Naiwnych Marzycieli” to Twoje wyobrażenie o jej odbiorcach, czy raczej sugestia w jaki sposób powinniśmy jej słuchać?

Tytuł albumu jest cytatem z tekstu piosenki „Naiwny Marzyciel”. Nie jest to żadna sugestia, chyba raczej jest to określenie pasujące do mnie samej. Teksty na tej nowej płycie są w moim osobistym odbiorze romantyczne, czasami gorzkie, ale często też naiwne, pełne nadziei na… miłość.

Czym kierowałaś się wybierając „Nieprawdę” na piosenkę zapowiadającą Twoją płytę?

Ta piosenka wszystkim wpadała w ucho od początku, a ostatecznie to wytwórnia SONY wybrała ją na pierwszą piosenkę promującą nowy album.

Osobiście uwielbiam w Twojej muzyce atmosferę retro, atmosferę płyt winylowych. Jakie są Twoje inspiracje?

W muzyce nie inspiruje mnie konkretnie jeden okres albo gatunek muzyczny. Raczej lubię słuchać takich artystów, którzy są na tyle wyraziści, że gatunek nie ma znaczenia. Osobisty punkt widzenia i wrażliwość jest dla mnie ważniejsza i ciekawsza. Jeśli chodzi o moją twórczość to dużą inspiracją jest też życie, doświadczenia, ludzie i świat, który mnie otacza. Nigdy do końca nie wiem, co zainspirowało mnie do napisania konkretnej piosenki, nie zaprzątam sobie tym głowy. Po prostu piszę.

Co decyduje o wyborze miasta na koncert? Lubisz koncertować w mniejszych miastach, takich jak Wronki?

Lubię grać wszędzie tam, gdzie ludzie chcą mnie słuchać :)

Jakie utwory usłyszymy na wronieckim koncercie? Z nowej płyty, czy możemy również liczyć na starsze kawałki?

Na koncercie będzie można usłyszeć kilka numerów z nowej płyty przedpremierowo, ale przede wszystkim utwory, z którymi jestem kojarzona, które pochodzą z poprzednich płyt.

 

Serdecznie zapraszamy na koncert artystki, który odbędzie się 14 lutego we Wronieckim Ośrodku Kultury o godzinie 18:00.

Za pomoc w realizacji wywiadu dziękuję Sławkowi Jóraszowi – menadżerowi Ani Dąbrowskiej

Anna2016