Dzień dobry wronki!

Wychodzi na to, że mamy nowy tydzień. Nowy tydzień, nowe możliwości, nowe nadzieje.

Nawet księżyc się dostosował i wzeszedł w nowiu. Dobrze, że to nie księżyc, a słońce decyduje o tym, że dociera do nas światło dzienne. Bo inaczej to by dzisiaj było ciemno jak… jak w lodówce po zamknięciu drzwi. Mówicie, że macie światło w lodówce? No cóż. Pozostaje wejść i zamknąć się od środka. Nie siedźcie tam jednak zbyt długo. Do południa mieliśmy okazję na spacer w słonecznej aurze. Niestety na popołudnie zapowiadane są zachmurzenia. Temperatura w ciągu dnia może wzrosnąć do 9ºC, można zatem śmiało wypatrywać pierwszych oznak wiosny. Dzień dłuższy od najkrótszego w roku już o 105 minut.

Znacie kogoś, kto pracuje w Służbie Więziennej? Żartowałem. Jasne, że znacie, nie bez powodu Wronki z lotu ptaka wyglądają jak fortepian. W Polsce obchodzimy dziś Święto Służby Więziennej. Kto nie pracował za murami, ten nigdy się nie dowie jak ciężka to praca, dlatego wszystkim funkcjonariuszom składamy serdeczne życzenia spokoju i wytrwałości. Na drugi poniedziałek lutego wypada również inne nietypowe święto, a dokładnie Dzień Bezpiecznego Internetu. Od wczoraj na szczęście nie musimy się już martwić o nasze bezpieczeństwo w sieci, nie musimy też już więcej obawiać się, że ktoś uzyska dostęp do naszych kont. Od wczoraj kilku panów z Warszawy ma dostęp do wszystkich naszych danych zamieszczanych w Internecie i nie tylko tam. Dlatego pamiętaj, że masz prawo milczeć, a wszystko, co wrzucisz do sieci, może zostać użyte przeciwko Tobie.

Dziś imieniny Hieronima, nie obędzie się zatem bez znanego już przysłowia: Na świętego Hieronima, jak jest deszcz albo go ni ma, to gdy przyjdzie święta Ada, to albo pada, albo nie pada. To na tyle w temacie trafności niektórych ludowych przysłów. Oprócz Hirka, swoje imieniny obchodzą dziś Józefina, Sebastian, Mirogniew, Gniewosądka, Ampeliusz i Gniewomir. Solenizantom składamy jak zawsze serdeczne życzenia. Wszystkiego dobrego i do przeczytania.

kartka_z_kalendarza_08_02