Dzień dobry Wronki!

Uprzejmie informujemy, że kto jeszcze nie rozstał się ze swoją choinką i ozdobami świątecznymi, to właśnie nadszedł dzień, w którym wymówka, że trwa jeszcze okres świąteczny, traci swój sens. Traci go bezapelacyjnie.

Przed nami drugi dzień lutego. W kościele świętuje się Ofiarowanie Pańskie, święto bliżej znane jako Matki Boskiej Gromnicznej. Jest to jednocześnie 33. dzień roku, który skończy się za 333 dni. W Stanach Zjednoczonych będą dziś sprawdzać jak długo jeszcze potrwa zima. Jako urządzenie pomiarowe posłuży im wybudzony z zimowego snu i wyciągnięty ze swojej ciepłej norki świstak. Następnie wszyscy amerykanie z niepokojem będą patrzeć jaka będzie reakcja, nie zdającego sobie sprawy ze swojej popularności gryzonia. Co prawda nie mam nigdzie pod ręką świstaka, niemniej z całą pewnością mogę Wam przekazać wiadomość, że do końca zimy pozostało 46 dni. We Wronkach od rana czasem słońce, czasem deszcz,  w dalszej części dnia możliwe większe przejaśnienia. Temperatura nieco wyższa od wczorajszej, za to ciśnienie spada. Uważajcie zatem na przymykające się powieki, szczególnie jeśli prowadzicie auto. Tym bardziej, że jak wynika z raportu szamotulskiej drogówki, do największej liczby kolizji w ostatnim czasie dochodziło właśnie we wtorki.

Postarajmy się jednak skupić na pozytywnych rzeczach. Drugi lutego obfituje w nietypowe święta. Oprócz Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, Dnia Handlowca, Światowego Dnia Obszarów Wodno-Błotnych, Dnia Świstaka i Dnia Niedźwiedzia, przypada również na dziś Dzień Pozytywnego Myślenia. Postarajmy się zatem nie zadręczać siebie i wszystkich dokoła czarnymi myślami. Pomyślmy sobie, że właśnie dziś jest taki dzień, w którym wszystko się uda. Kto wie? Może wejdzie nam to w krew. A wracając do Dnia Niedźwiedzia, to ciekawe jak wyglądałoby sprawdzanie jak długo potrwa jeszcze zima za pomocą wyciągniętego z gawry* śpiącego „misia”? Myślę, że dla sprawdzających mogłaby ona skończyć się bardzo szybko. W końcu taki niedźwiedź, podobnie jak każdy z nas po przebudzeniu, może nie wiedzieć jaki mamy dzień i że warto pomyśleć o całej sytuacji pozytywnie. My natomiast przesyłamy swoje pozytywne myśli Mariom, Miłosławom, Kornelom, osobom żyjącym w zakonach, handlującym towarami i usługami, brodzącym po kolanach w błocie, a także  mniej lub bardziej zaspanym misiom i świstakom. Wszystkim zaś życzymy dobrego dnia. Do przeczytania.

kartka_z_kalendarza_02_02

gawra* – zimowe legowisko niedźwiedzia