Dzień dobry Wronki!

Tak szybko mijają chwile, tak szybko mija czas. Właśnie minął pierwszy miesiąc nowego roku. A w zasadzie zaczął się drugi.

Dziś pierwszy dzień lutego, miesiąca innego niż wszystkie. Czeka nas objadanie się pączkami, huczne zakańczanie karnawału (kto jeszcze nie rozpoczął, to niech się zbiera), posypywanie popiołem (głów lub chodników) oraz przeżycie wyjątkowego dnia, przypadającego raz na cztery lata. Ale po mału i po kolei. Zacznijmy od tego poniedziałku. Pierwszy dzień tygodnia, miesiąca i szkoły po feriach. Idealna okazja, aby ruszyć z miejsca z nową energią. Można nawet przypomnieć sobie noworoczne postanowienia, porzucone gdzieś w okolicach Trzech Króli. W każdym razie, warto się dziś pozytywnie nastawić. Synoptycy zapowiadają chłodny, pochmurny, odrobinę deszczowy poniedziałek. Temperatury co prawda w plusie, ale nie dajcie się zwieść, wiatr i wilgotne powietrze zrobią swoje. Na szczęście póki co możemy nacieszyć oczy słoneczną pogodą. Podejrzewam, że przetrwanie tego dnia w pracy bądź w szkole, czy też podczas wykonywania innych obowiązków, będzie dla większości z nas głównym dzisiejszym zajęciem. Nie poddawajcie się zatem. Jak to śpiewał Tadeusz Nalepa: Najważniejsze, to być silnym – wicher silne drzewa głaszcze, hej! Dokładnie 48 lat temu, ten wyjątkowy muzyk, założył zespół Breakout. Dla niekumających czaczy i nieczających bazy podaję LINKA. Jeśli słuchacie od czasu do czasu radia, to na pewno mieliście okazję usłyszeć przynajmniej jeden z utworów tego blues-rockowego zespołu.

A propos radia, to ma ono dziś swój jubileusz, przynajmniej w Polsce. W 1925 roku, oczywiście pierwszego lutego, doświadczalna stacja Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego nadała pierwszą oficjalną audycję radiową. Wydarzenie to uznaje się za początek publicznej radiofonii w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że ostatnie wydarzenia nie będą oznaczały jej końca. Dlatego życzymy mu sto lat! A może i więcej, bo to już za dziewięć lat. Kto wie? Może do tego czasu doczekamy się naszej lokalnej radiostacji, słuchalibyście? Że zacytuję klasyka: tego sobie i Państwu życzę.

A skoro już przy życzeniach jesteśmy, to pamiętajcie dziś o Brygidzie i Ignacym. O Dziadumile i Prosimirze też nie zapominajcie. Życzymy Wam dobrego dnia. Do przeczytania.

kartka_z_kalendarza_01_02