Wronki ugoszczą młodzież z całego świata?

Wronczanie będą mieli okazję pokazać całemu światu jak bardzo są gościnni. Wszystko za sprawą tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, poprzedzą je Dni w Diecezjach.

Dni w Diecezjach, które poprzedzają główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży, to czas, który pielgrzymi spędzają na terenie wybranych diecezji w kraju organizującym spotkanie młodych. W Polsce odbędą się one w dniach 20-25 lipca 2016 roku i już teraz są przygotowywane na terenie całego kraju – czyli w 43. diecezjach (41 rzymskokatolickich i 2 greckokatolickich).

Dla pielgrzymów Dni w Diecezjach to zaproszenie do odkrywania bogactwa Kościoła i kraju do którego przyjeżdżają, a także spotkanie z rodzinami i rówieśnikami, którzy chcą ich ugościć. Dla gospodarzy to szansa udziału w tym święcie razem z młodymi ludźmi ze wszystkich stron świata.

Z myślą o pielgrzymach przyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku, każda polska diecezja przyjęła nazwę biblijną. Te nazwy z jednej strony charakteryzują lokalny Kościół i poszczególne części kraju, z drugiej: zapowiadają treści, którymi gospodarze chcą się podzielić ze swoimi gośćmi. Za każdą z nazw kryje się też doświadczenie Bożego Miłosierdzia, objawiającego się w widoczny sposób w ciągu wieków historii Polski – dlatego cały kraj został nazwany Polem Miłosierdzia – Campus Misericordiae.

Nasza diecezja przyjęła nazwę Jordan i również na terenie wronieckich parafii będziemy gościć młodzież z całego świata. Czy macie odwagę, drodzy wronczanie, aby podjąć wyzwanie?

W dniach 19 – 23 lipca do naszej parafii, pw. św. Katarzyny we Wronkach, przybędzie 110 osób– młodzież z całego świata. Jest to dla nas okazja, aby pokazać im przysłowiową polską gościnność, a szczególnie gościnność w wykonaniu wronczan, naszych parafian. Potrzeba naprawdę niewiele – chęci pomocy, życzliwego serca oraz łóżka, materaca, kanapy, albo kawałka podłogi, a także zapewnienia im śniadania. Niech wronczanie pokażą całemu światu, jak mają hojne i gościnne serca!zachęca do udziału w akcji ks. Jurand Żelisławski z wronieckiej fary

Takie spotkanie i przyjęcie do naszych domów młodzieży z różnych stron świata może być nie tylko wspaniałą przygodą, ale także okazją do nawiązania nowych przyjaźni. Zachęcamy, aby wziąć udział w akcji, można to zrobić wypełniając formularz, który znajdziecie pod chórem w kościele farnym, możecie również po mszy zgłosić się w zakrystii lub po prostu skontaktować się z naszą redakcją.

W ostatnich miesiącach wronczanie wielokrotnie pokazali, że potrafią się jednoczyć, by pomagać innym. I tym razem stańmy na wysokości zadania!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Światowych Dniach Młodzieży lub chcielibyście zostać wolontariuszami i wypróbować swoją znajomość języków obcych, to zapraszamy tutaj.

sdm2016c