Dzień dobry Wronki!

Człowiek się nie obejrzy, a tu już poniedziałek. Według niektórych mamy dziś najbardziej depresyjny dzień w roku, tzw. Blue Monday. Na szczęście nie ma obowiązku „świętowania” z tej okazji.

Kto korzysta z ferii zimowych, ten mógł tego faktu nie zauważyć, ale zaczął się kolejny tydzień. Przed najmłodszymi czas, w którym nie będą musieli się nudzić. O czekających ich atrakcjach w gminie Wronki możecie dowiedzieć się TUTAJ. Choć o sankach możemy póki co zapomnieć. Opadów śniegu, które mogłyby zafundować nam odpowiednią pokrywę białego puchu, nie przewiduje się. Dużo słońca i niebieskiego nieba będzie nas nastrajać pozytywnie, za to w pakiecie otrzymujemy lekki mrozik, wieczorem temperatura spadnie w okolice  -7ºC. Dlatego wychodząc z domu np. do kina nie zapomnijmy, że mamy zimę. Gorąco zachęcam osoby wybierające się na wieczorne seanse, aby nie pozostawiały swoich kurtek i płaszczy w szatni. Nie musicie się martwić o ich bezpieczeństwo, ale mogą Wam się przydać na sali kinowej, gdy po kwadransie zorientujecie się, że jest coś nie tak z ogrzewaniem. Jest zima, to musi być zimno.

Czy nachodzi Cię niekiedy ochota na małe co nieco? Lubisz czasami dłużej pospać i masz w znajomych jakiegoś Krzysia? Mógłbym pomyśleć zatem, że jesteś Kubusiem Puchatkiem. Dokładnie 134 lata temu urodził się Alan Aleksander Milne, autor przygód Kubusia i jego przyjaciół. Z tej okazji na całym świecie obchodzony jest dziś Dzień Kubusia Puchatka. Wszystkim małym, głupiutkim misiom w przyciasnych sweterkach życzymy wszystkiego smacznego. Piotrom i Małgorzatom składamy dziś życzenia imieninowe, nie zapomnijcie też o Beatrycze i Sędziwoju (znacie?). Dobrego dnia i wieczoru. Do przeczytania.

kartka_z_kalendarza_18.01