Dzień dobry Wronki!

Dzień dobry. Już piątek, tygodnia koniec i początek. Początek weekendu, ale też ferii zimowych. Czas odpoczynku, oczywiście tylko dla wybranych.

I tak, uczniowie odpoczywać będą od codziennej nauki w szkole i w domu, a także od pedagogicznego grona, mówiącego do nich w języku, który wydaje się być zupełnie obcym, choć słowa jakby polskie. Nauczyciele będą odpoczywać od uczniów, szczególnie od tych, którzy z niewiadomego powodu mają problemy ze zrozumieniem słowa NIE i od tych zagubionych w czasoprzestrzeni, a dobrze znane słowa: „myślałem, że to na jutro”, będą  pomału zacierać się w pamięci. Za to osobom, które będą przez najbliższe dwa tygodnie nadal spełniać się zawodowo, pozostaje perspektywa weekendowego wypoczynku. Jeszcze tylko kilka godzin i będziemy mogli zacząć się martwić, co zrobić z wolnym czasem.

Gdybyście nic nie wymyślili (zdarza się), to zawsze możecie wyskoczyć do kina na spotkanie z „Gwiezdnymi wojnami”. Będziecie mieli okazję przyjrzeć się jak to w odległej galaktyce siły dobra i zła naparzają się świetlnymi mieczami i strzelają do siebie wiązkami lasera. Oczywiście to nie wszystko, czego możecie się spodziewać. Nie należy zapominać o dodatkowych efektach dźwiękowych w postaci siorbania, chrupania popcornu i pokasływania. Mimo wszystko zachęcam do spędzenia czasu na sali naszego kina. Więcej informacji o seansach i o samym filmie znajdziecie klikając TUTAJ. Na dziś zaplanowano dwie projekcje. Pierwsza przeznaczona dla osób, które lubią jak światowej sławy aktorzy mówią do nich ze srebrnego ekranu w naszym ojczystym języku. Druga dla tych, którzy mają umiejętność patrzenia jednym okiem na wyświetlany tekst, a drugim na efekty specjalne i to w technice 3D. Ucieszą się też podczas tego seansu widzowie, którzy wolą, gdy ruchy warg postaci pokrywają się z wypowiadanymi słowami.

Słońce będzie świecić dla nas o pół godziny dłużej aniżeli w najkrótszym dniu w roku. Niestety trudno będzie nam to dzisiaj dostrzec. Dziś przeważnie pochmurno i bez szczególnych pogodowych różnic od dnia poprzedniego. Temperatura jedynie nieco niższa, będzie wahać się między -3ºC a 0ºC, czyli lekki mrozik. Insekty i wirusy mogą czuć się zagrożone. Nam wystarczy ciepły strój i zwrócenie uwagi na przyczepność do podłoża.

Korzystaliście kiedyś z Wikipedii, aby zaczerpnąć wiedzy? Dokładnie 15 lat temu wystartowała ta internetowa encyklopedia. Dziś możecie w niej znaleźć prawie każde interesujące Was zagadnienie. Zaletą tej kopalni wiedzy jest fakt, że każdy może dodawać nowe hasła i edytować już istniejące. Wadą tej kopalni wiedzy jest fakt, że każdy. Dlatego warto mieć również pod ręką inne źródło informacji, tak w ramach weryfikacji. Oprócz Dnia Wikipedii świętujemy dzisiaj również imieniny m.in. Aleksandra, Arnolda, Izydora, Pawła, Dobrawy, Dąbrówki, Franciszka i Habakuka. Życzymy wszystkim wszystkiego dobrego. Do przeczytania w poniedziałek.

kartka_z_kalendarza_15.01