Szlachetny Turniej

Sobota 5 grudnia minęła pod znakiem walki. Nie tylko tej sportowej, ale także walki z nieświadomością i obojętnością. W Krzyżu Wielkopolskim odbył się halowy turniej piłki nożnej pod hasłem „Solidarni w walce z biedą”. W turnieju wzięła udział drużyna Szlachetnej Paczki rejonu Wronki i okolice.

Cel był szczytny: uwrażliwienie ludzi na biedę, szczególnie biedę dzieci, które nie mogą przecież same sobie pomóc. Głównym organizatorem był Kościół Zielonoświątkowy w Krzyżu Wielkopolskim. W sumie udało się zgromadzić ponad 190 paczek, ale nie to było najważniejsze tego dnia. Liczyła się solidarność i mobilizacja, świadectwo tych, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: Brenderup Wieleń – partner strategiczny Gwiazdkowej Niespodzianki, Samsung Electronics Poland Manufacturing, Kościół Zielonoświątkowy w Krzyżu Wielkopolskim, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim, Elektrycy i Szlachetna Paczka Rejon Wronki. Nikt się nie oszczędzał na boisku, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden, tym razem wygrała drużyna Samsunga.

Największymi zwycięzcami turnieju są: pastor Wojciech Wysopal, organizatorzy i sponsorzy, a także ci, którzy po raz kolejny postanowili poświęcić swój czas i siły na pomaganie innym.

Chcemy łączyć różne idee pomagania innym, takie jak Szlachetna Paczka, które zajmują się oferowaniem mądrej pomocy, bo tego nam dzisiaj potrzeba. My jako Kościół też zmierzamy w podobnym kierunku i myślę, że warto nagłaśniać wszelkiego rodzaju inicjatywy, związane z działalnością charytatywną, dobroczynną, a zwłaszcza z problemem biedy, dotyczącej bezpośrednio dzieci, które są bezbronne, a wiemy, że w naszej okolicy, w każdym rejonie, takie dzieci są. mówi o idei turnieju pastor Wojciech Wysopal

turniej_szlachetna_paczka

turniej_szlachetna_paczka-1