Kolizja na skrzyżowaniu Poznańskiej i Chrobrego

W poniedziałek, 9 listopada, na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Chrobrego doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego oraz rowerzysty. Kierujący samochodem marki Toyota RAV4 odjechał z miejsca zdarzenia przed przyjazdem pogotowia oraz policji.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, z którego wynikało, iż kierujący rowerem nie upewnił się co do możliwości skrętu w lewo, a także nie zasygnalizował zmiany kierunku jazdy, w wyniku czego wjechał w bok samochodu marki Toyota RAV 4, koloru szarego.

Kierujący Toyotą odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci opatrolowali teren miasta za kierującym samochodem, na chwilę obecną nie udało się go jeszcze odnaleźć. Funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do ustalenia kierującego toyotą w celu wyjaśnienia, dlaczego odjechał z miejsca zdarzenia.

69-latek, jadący rowerem,  został przetransportowany do szpitala. Rowerzyście nic poważnego się nie stało. Za spowodowanie kolizji drogowej policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny.

Policja przestrzega rowerzystów, aby przy wykonywaniu manewrów skrętów, każdorazowo upewniać się co do możliwości wykonania takiego manewru. Przypominamy również, aby każdorazowo z wyprzedzeniem sygnalizować każdą planowaną zmianę pasa ruchu.

sierż. sztab. Sandra Chuda