Kolejny cios w przestępczość samochodową

W piątek, 6 listopada, policjanci z Poznania oraz Międzychodu, na terenie naszej gminy, zatrzymali trzy osoby podejrzane o paserstwo. Do zatrzymania doszło w okolicach miejscowości Lubowo Drugie.

 

Policjanci z Poznania w ciągu 48 godzin od zgłoszenia odzyskali skradziony samochód. Dodatkowo zabezpieczyli szereg części samochodowych pochodzących z przestępstwa. Zatrzymali także 3 osoby podejrzane o paserstwo. Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu przy współpracy z funkcjonariuszami z Szamotuł i Międzychodu zatrzymali 6 listopada 3 osoby podejrzane o przestępczość samochodową. Podczas rutynowych czynności na terenie powiatu szamotulskiego, funkcjonariusze zauważyli samochód marki Audi A3, który rozpoznali jako skradziony 2 dni wcześniej na terenie Poznania.

W pewnym momencie zauważyli jak kierowca i pasażer skradzionego pojazdu spotkali się z innym mężczyzną podczas próby przekazania skradzionego audi. Kryminalni zatrzymali pierwszych dwóch mężczyzn. Natomiast trzeci zdążył wsiąść do przekazanego samochodu i odjechać. Jednak po krótkim pościgu został zatrzymany na terenie swojej posesji. Kryminalni ustalili również kolejne miejsce, na terenie którego zabezpieczyli części samochodowe m.in. od tourana i golfa, które figurowały jako skradzione w sierpniu i październiku br., na terenie Poznania.

Dodatkowo na terenie pierwszej posesji policjanci znaleźli pojemniki z paliwami płynnymi oraz padlinę zwierzyny łownej i broń myśliwską. Te kwestie będzie wyjaśniać Urząd Kontroli Skarbowej i Państwowa Straż Łowiecka w Poznaniu.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy woj. wielkopolskiego w wieku od 33 do 49 lat. Wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn Sąd Rejonowy w Szamotułach zastosował tymczasowy areszt. Natomiast mężczyzna, na którego posesji odnaleziono skradzione audi został objęty policyjnym dozorem. Wszystkim za przestępstwo paserstwa grozi do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 mł. asp. Maciej Święcichowski