[FOTO] I Wronieckie Dyktando już za nami

Niedzielny poranek, 18 października był bardzo pracowity, tak dla naszej Fundacji, jak i 75 uczestników I Wronieckiego Dyktanda.

Całość poprowadzili Maciej Narożny, prezenter Radia ESKA Poznań oraz Paweł Binkowski, aktor Teatru Nowego z Poznania. Emocje już za nami, nagrody zostały wręczone. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.
Oceny prac dokonało Jury w składzie:
1. Robert Dorna – Przewodniczący
2. Lidia Grzebyta
3. Katarzyna Szablewska
4. Barbara Sawala
5. Izabela Kowalska

Prezentujemy tegorocznych zwycięzców:
Grupa I 12-16 lat:
I miejsce JULIA URBAN
II miejsce DOMINIK POLARCZYK
III miejsce JOANNA KITA

Grupa II 17+
I miejsce MAREK SZOPA
II miejsce TOMASZ JAROSZ
III miejsce ALICJA MUSIAŁ

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a były to znakomite książki cenionych polskich językoznawców: Jerzy Bralczyk „500 zdań polskich”; Jerzy Bralczyk, Jan Miodek, Andrzej Markowski w rozmowie z Jerzym Sosnowskim „Wszystko zależy od przyimka”; Michał Ogórek, Jerzy Bralczyk „Kiełbasa i sznurek” oraz zestaw upominków od Urzędu Miasta i Gminy Wronki. Dziękujemy naszemu Partnerowi WOK oraz wszystkim zaangażowanym w prace wolontariuszom. Dyktando było realizowane w ramach projektu „Kolorowe biblioteki wychodzą w plener”, dofinansowanego ze środków MKiDN z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Femina Project

Dopisek od redaktora:
Również i ja uczestniczyłem w Pierwszym Wronieckim Dyktandzie. Swój występ zakończyłem z wynikiem 17 błędów ortograficznych i 5 interpunkcyjnych. Może to nie jest idealny wynik, jak na dziennikarza, ale czuję się szczęśliwy, że uczestniczyłem w tym wydarzeniu. Rekordem było 105 błędów, więc myślę, że nie poszło mi aż tak źle.