Wszystkie kąpieliska czyste!

Sanepid przeprowadził badania wody w kąpieliskach na terenie całej Wielkopolski. W obydwu jeziorach w gminie Wronki, które uznawane są jako kąpieliska, można bezpiecznie szukać ochłody.

W piątek Wojewódzki Inspektorat Sanitarny opublikował raport z przeprowadzonych badań wody kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli. Zarówno w Jeziorze Radziszewskim, jak i Pożarowskim nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. Wszystkie kąpieliska w okolicy również pozytywnie przeszły badania.

Z 28 kąpielisk i 96 miejsc do kąpieli, skąd pobrano próbki wody na terenie całego województwa Wielkopolskiego, Sanepid miał zastrzeżenie tylko w dwóch przypadkach. Zakaz kąpieli wydano w Jeziorze Winiary (powiat gnieźnieński) i w Jeziorze Dolskim (powiat śremski).

Jednocześnie Sanepid przypomina, że ze względu na możliwość występowania ujemnych skutków zdrowotnych, nie należy korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę oraz ewentualnie zapach, co świadczy o silnym zakwicie glonów, a zwłaszcza sinic, w zbiornikach wodnych.