Prace porządkowe na terenie byłego „Postępu”

Jedna z naszych czytelniczek poinformowała nas, że na terenie byłej Spółdzielni Pracy „Postęp” są wykonywane jakieś prace. Postanowiliśmy zapytać właściciela, co się obecnie dzieje w tamtym miejscu.

Wystosowaliśmy mail do PK-Wronki z prośbą o udzielenie informacji, co dzieje się w środku budynku po „Postępie” oraz co stanie się z maszynami znajdującymi się wewnątrz.

W odpowiedzi otrzymaliśmy poniższy mail:

W odpowiedzi na zapytanie, dotyczące prac na terenie byłej Spółdzielni Pracy „Postęp” informuję, że trwają tam prace porządkowe związane z usunięciem starych, zdezelowanych urządzeń, krzeseł itp. Prace prowadzimy naszymi pracownikami. Równocześnie informuję, że trwa opracowanie dokumentacji rozbiórki budynków, z uwagi na ich nieracjonalne kosztowe adaptacje i modernizacje. Co do maszyn informuję, że maszyny do szycia – wszystkie zostały poddane przeglądowi i … przeznaczone na złom. Praktycznie żadna z maszyn nie była kompletna, większość bez silników lub innych istotnych części. Zachowaliśmy jedną z maszyn – produkcji Łucznik Radom – aby przekazać ją do Muzeum Wronieckiego (także bez silnika …) pisze pan Rafał Zimny – prezes PK-Wronki

O wszelkich zmianach, dotyczących dawnych terenów „Postępu” będziemy informować na bieżąco.

Polecamy również pozostałe artykuły, dotyczące „Postępu”.

Jak wygląda Postęp od wewnątrz? [FOTOGALERIA]

Budynek „Postępu” pod młotek.