Podejrzani o włamania w rękach policjantów

Policjanci Komisariatu Policji we Wronkach zatrzymali podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynków gospodarczych w miejscowości Rzecin. Mężczyźni poprzez wyłamanie zamków w drzwiach włamali się do pomieszczeń, a następnie dokonali kradzieży elektronarzędzi, materiałów budowlanych oraz sprzętu audio.

W minioną środę około godziny 08:30 policjanci z Wronek otrzymali informację o włamaniu do budynków gospodarczych w miejscowości Rzecin. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano patrol z Wronek, a także Technika Kryminalistyki w celu zabezpieczenia ewentualnych śladów zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, iż nieznani mężczyźni, wykorzystując porę nocną, włamali się do pomieszczenia gospodarczego oraz garażu skąd dokonali kradzieży elektronarzędzi, materiałów budowlanych i sprzętu audio. Łączną sumę strat właściciel oszacował na około 4500zł.

W toku podjętych czynności policjanci wytypowali trzy osoby w wieku 19-31 lat podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze przeszukali mieszkania mężczyzn, w wyniku czego udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Następnie udano się do kolegi mężczyzn, na posesji którego znajdowała się pozostała część pozostawionych przez nich elektronarzędzi.

Dzięki szybko podjętym działaniom udało się odzyskać całość utraconego mienia. Wszyscy trzej podejrzani zostali zatrzymani i przetransportowani do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzut z art. 279 par. 1 KK, za który grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st.post. Filip Pacura, KPP w Szamotułach