Od września z rozkładu zniknie część pociągów

Z rozkładu jazdy Przewozów Regionalnych od 1 września zniknie część pociągów, dwa z nich przejeżdżały przez Wronki. Od początku sierpnia została wstrzymana sprzedaż biletów na te pociągi.

 

Z końcem sierpnia przestaną funkcjonować następujące połączenia interREGIO: „Mewa”, „Portowiec”, „Warta”, „Drwęca”, „Mamry”, „Spodek”, „Lednica”, „Szyndzielnia”, „Giewont” i „Białowieża” (zastąpią ją pociągi REGIO relacji Hajnówka – Siedlce – Hajnówka) oraz pociągi REGIOekspres „Kowalski” i „Schmidt” kursujące z Poznania do Frankfurtu nad Odrą. Od 1 sierpnia zostanie wstrzymana sprzedaż biletów na te pociągi oraz na wszystkie interREGIObusy.informuje przewoźnik w swoim komunikacie

„Mewa” oraz „Portowiec” to pociągi, które w swoim rozkładzie miały stację Wronki. O rezygnacji zadecydowały względy finansowe. Pociągi tej kategorii nie były dotowane z budżetu państwa, a jako działalność czysto komercyjna, nie zarabiały na siebie. Jak informuje Głos Wielkopolski, kursowanie pociągu „Mewa” z Warszawy przez Poznań do Szczecina kosztuje spółkę PR rocznie prawie 7 mln zł. Na razie nie ma informacji o ewentualnych nowych połączeniach przygotowywanych przez Przewozy Regionalne na trasie Szczecin-Wronki.

fot. Hubert Perz