Awanse naszych policjantów

W Muzeum Zamku Górków w Szamotułach odbyła się uroczystość, podczas której policjantom wręczone zostały odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Oficjalnie powitano również nowego kapelana szamotulskiej Policji.

 

24 lipca każdego roku przypada Święto Policji. Funkcjonariusze z naszego powiatu swój dzień świętowali kilka dni później. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, która odbyła się w szamotulskiej kolegiacie. Nabożeństwo poprowadził ks. prałat Stefan Komorowski – Kapelan KWP w Poznaniu, który odczytał dekret powołujący ks. Mariusza Marciniaka na funkcję kapelana szamotulskiej Policji.

Po uroczystej mszy świętej funkcjonariusze przemieścili się do Muzeum Zamku Górków w Szamotułach, gdzie jak co roku odbyła się uroczysta akademia, podczas której wręczone zostały odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policyjne.

Z wronieckiej komendy awans uzyskali: z nadkomisarza na podinspektora – Piotr Grynia, który także decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych odznaczony został brązową odznaką „ZASŁUŻONY POLICJANT”. Ze stopnia starszego aspiranta na aspiranta sztabowego awans uzyskali – Krzysztof Wolski, Agnieszka Brzezińska, Sebastian Kalemba, Jarosław Nawrot oraz Bartłomiej Piechowiak. Michał Nowicki awansował ze starszego posterunkowego na sierżanta.

fot. KPP Szamotuły