Saperzy zabezpieczyli pocisk

Wczoraj około godziny 18:00 mieszkaniec Wronek spostrzegł nad brzegiem Warty przedmiot przypominający kształtem pocisk, zawiadomił o tym policję. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że znalezisko to bomba fosforowa, która nie zagraża ludzkiemu życiu.

Wczoraj policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym odnalezionego nad brzegiem Warty pocisku z czasów wojny.

Przed godziną 18.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, iż mieszkaniec Wronek, nad brzegiem Warty we Wronkach znalazł metalowy przedmiot przypominający pocisk artyleryjski.

Ma miejsce dyżurny skierował patrol z Wronek oraz funkcjonariusza z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego KPP Szamotuły. Policjanci potwierdzili zgłoszenie.

Przy linii brzegowej znajdował się pocisk wielkości około 45 cm. O fakcie poinformowano Patrol Rozminowania z Centrum Wojsk Lądowych w Poznaniu. Do czasu przybycia patrolu saperskiego, miejsce odnalezienia przedmiotu zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji we Wronkach.

Dzisiaj rano pocisk został zabezpieczony przez wojsko. Z ustaleń wynika, iż była to bomba lotnicza fosforowa, nie zagrażająca życiu i zdrowiu ludzkiemu.

st.sierż. Sandra Śrama,
oficer ds. prasowych KPP w Szamotułach