Remont przejazdu kolejowego

Długo oczekiwany remont przejazdu kolejowego już niedługo. Przez dwa tygodnie możemy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. 

Na początku lutego tego roku w artykule ” Będzie remont przejazdu kolejowego na poznańskiej „pisaliśmy o planowanym przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe remoncie wronieckiego przejazdu. 

Uprzejmie informuję, że w III kw. 2015 r. planujemy wykonać naprawę nawierzchni przejazdu kolejowo–drogowego na ul. Poznańskiej we Wronkach. W trakcie remontu wymienimy na nowe płyty przejazdowe i położymy nowy asfalt na dojazdach do przejazdu i w międzytorzu…

Zbigniew Wolny – Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dla portalu mojeWronki.pl

Jak się okazuje, naprawa nawierzchni przejazdu zostanie przeprowadzona dużo wcześniej. Od 8 do 21 czerwca firma ZRK DOM Sp. z o.o. Poznań, wykonująca roboty na zlecenie PKP, przeprowadzi kompleksowy remont odcinka przejazdu kolejowego na ul. Poznańskiej w kierunku ul. Nowowiejskiej. Tym samym przejazd dla ruchu kołowego zostanie zamknięty, przejście dla pieszych i rowerzystów będzie możliwe. Objazd został zaplanowany ul. Nową i dalej ul. Powstańców Wlkp, do ul. Sierakowskiej i ul. Poznańskiej.

W tym samym czasie Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprowadzi remont odcinka ul. Poznańskiej od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. B. Chrobrego  (przy Szkole Podstawowej nr 2).

remont-przejazd-wronki