„Polska + Niemcy = Wspólny rynek pracy”

Młodzież z Zespołu  Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach weźmie udział w dniu 10.06.2015r. w projekcie „Polska + Niemcy = Wspólny rynek pracy”.


Projekt jest częścią akcji „dzień.de | der-tag.pl”, czyli Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Hasłem nadrzędnym akcji są „Perspektywy zawodowe”, ponieważ udział w projekcie ma zachęcić młodych ludzi do zastanowienia się nad wyborem własnej drogi zawodowej.
Uczniowie wybiorą się do Mutowa, do siedziby firmy STARZ POLSKA SP Z.O.O. ELEKTROTECHNIK ELEKTRONIC, gdzie zapoznają się z jej działalnością.
W akcję „dzień.de I der-tag.pl” Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży od 1 do 17 czerwca włączyło się 110 projektów w całej Polsce i Niemczech. To piąta edycja akcji, której celem jest promocja wiedzy o kraju sąsiada. W tym roku poświęcona jest przyszłości zawodowej młodzieży. Uczestnicy projektów będą więc rozmawiać na takie tematy jak: polski i niemiecki rynek pracy, praktyki i staże dla młodych osób, zawody z przyszłością czy predyspozycje i możliwości kariery w Polsce oraz Niemczech.
Projekty odbywają się w formie warsztatów, wystaw, prezentacji czy dyskusji. Ich organizatorami są szkoły, stowarzyszenia, hufce pracy i inne instytucje pracujące z młodzieżą. Od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży otrzymali oni pomoc w postaci materiałów dydaktycznych i publikacji, a także upominki dla uczestników. Projekty, które mają charakter spotkania polsko-niemieckiego, mogły otrzymać także dotacje.
Szczegóły akcji oraz opisy wszystkich projektów znajdują się na stronie www.der-tag.pl

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży to organizacja międzynarodowa utworzona przez rządy obu krajów w 1991 roku. Jej zadaniem jest wspieranie wzajemnego poznania, zrozumienia oraz współpracy młodych Polaków i Niemców. W tym celu dofinansowuje, inicjuje i merytorycznie wspiera spotkania młodzieży. Od początku swej działalności dofinansowała już ponad 65 000 programów spotkań, w których udział wzięło ponad 2,5 miliona młodych Polaków i Niemców.