GW: Samsung idzie na zakupy, do wydania 0.5 mld euro

Jak informuje Gazeta Wyborcza na swoim portalu wyborcza.biz, Samsung Electronics Manufacturing Poland planuje wydawać pół miliarda euro na zakupy w Europie. Dostawcy z naszego kontynentu mają zastąpić azjatyckich.

 

Podczas czerwcowych Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting w Poznaniu koncern będzie poszukiwał lokalnych dostawców, którzy zastąpią dotychczasowych kooperantów z Azji. Obecnie z Azji sprowadzana jest – w ujęciu wartościowym – mniej więcej połowa części i podzespołów do produkcji we Wronkach.

Celem zmiany źródeł dostaw jest redukcja kosztów i skrócenie czasu dostawy. Ze względu na poprawiającą się konkurencyjność na naszym rynku i niższe koszty transportu preferowani będą polscy producenci, o ile tylko ich oferta okaże się atrakcyjna poinformował PAP dyrektor działu zakupów Samsung Electronics Poland Manufacturing Dominik Będziak cytowany przez portal wyborcza.biz

Oferta spółki skierowana jest głównie do firm oferujących półprodukty z metalu, elektronikę, wyroby z tworzyw sztucznych i gumy, przewody i kable, okucia i elementy złączne, szkło, opakowania oraz etykiety i druki. Więcej na ten temat w tym miejscu.