Noc Muzeów

W imieniu organizatorów zapraszamy Państwa na Noc Muzeów. Poniżej przedstawiamy informację prasową Wronieckiego Ośrodka Kultury. 

Noc Muzeów. Historia kołem się toczy, czyli rzecz o rowerze. 

Muzeum Ziemi Wronieckiej zaprasza na ”Noc Muzeów”, która w tym roku nosi tytuł ”Historia kołem się toczy, czyli rzecz o rowerze”. Impreza odbędzie się w sobotę 16 maja w Muzeum Ziemi Wronieckiej (ul. Szkolna 2) w godz. 16:00 – 22:00; wydarzenie rozpocznie się rajdem rowerowym (szczegóły poniżej).

W programie m. in.:

rajd rowerowy, otwarcie wystawy pt. „Historia kołem się toczy, czyli rzecz o rowerze”, jazdy na bicyklach dla dorosłych i przejażdżki dla dzieci, jazdy próbne na drewnianych welocypedach, wspólne szalone retro-fotografie i wiele innych …

Europejska Noc Muzeów to impreza kulturalna, podczas której udostępniane są muzea, galerie i instytucje w jednym dniu w roku, w pełnych tajemniczości godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują zazwyczaj zwiedzanie miejsc niedostępnych, koncerty, seanse filmowe, warsztaty itp.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 r ; duże zainteresowanie spowodowało rozprzestrzenienie się imprezy na inne miasta europejskie, takie jak: Paryż czy Amsterdam. Obecnie Noc Muzeów organizowana jest w setkach miast w Europie, w tym w Polsce w ponad 100 miejscowościach.

 

RAJD ROWEROWY

godz. 11.30 – wyjazd spod Muzeum

godz. 15.40 – powrót do Muzeum

Trasa: Wronki, Wartosław, Biezdrowo, Wróblewo, Wierzchocin, Nowa Wieś, Wronki.

Wiek: 18+

Zgłoszenia / kontakt:

Muzeum Ziemi Wronieckiej

ul. Szkolna 2, Wronki

e-mai: muzeum@wokwronki.pl 

tel.: 67 25 40 133

Organizacja rajdu: Muzeum Ziemi Wronieckiej i TMZW. 

Tekst: Katarzyna Sobańska / WOK

Noc Muzeów 2015_20150428125326858