Kapele Serc we Wronkach

26 kwietnia br. w Dużej Sali WOK-u odbył się Galowy Koncert Charytatywny Zespołu Folklorystycznego MARYNIA i Chóru Politechniki Poznańskiej VOLANTES SONI w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Kapele Serc”.

Akcja „Kapele Serc” została zainicjowana w 2009 roku przez Polską Sekcję CIOFF – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Wydarzenia zawsze mają formę koncertów, z których dochód przeznaczany jest dla osób najbardziej potrzebujących. W przypadku Wronek pieniądze ze sprzedaży biletów-cegiełek zostaną przekazane na rzecz Miejsko–Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

kapele 1

Co roku w akcję „Kapele Serc” włącza się coraz więcej miast z całej Polski, w tym roku również Wronki. Koncert, który rozpoczął się we Wronieckim Ośrodku Kultury o godzinie 18.00, zgromadził publiczność, która nie tylko pragnęła zobaczyć świetny program artystyczny, ale przede wszystkim chciała wspomóc działalność wronieckiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Duża Sala WOK-u była wypełniona po brzegi, każdy, kto przybył na wieczorny koncert, nie wyszedł zawiedziony. Jak zwykle wspaniały występ Zespołu Folklorystycznego „Marynia”, a także najsłynniejsze utwory (klasyczne i te bardziej nowoczesne) w wykonaniu Chóru Politechniki Poznańskiej, wzbudziły podziw wszystkich obecnych.

kapele 2

Mamy nadzieję, że to nie ostatni tego typu koncert zorganizowany we Wronkach. Nie ma chyba nic lepszego od połączenia przyjemnego z pożytecznym, wspaniałego artystycznego widowiska z niesieniem pomocy innym.

 

kapele 3

Podziękowania dla pani Hanny Jaworskiej i pani Karoliny Kiedy za udostępnienie zdjęć z koncertu.