Kapele Serc we Wronkach

26 kwietnia br. w Dużej Sali WOK-u odbył się Galowy Koncert Charytatywny Zespołu Folklorystycznego MARYNIA i Chóru Politechniki Poznańskiej VOLANTES SONI w ramach Ogólnopolskiej Akcji “Kapele Serc”.

Akcja “Kapele Serc” została zainicjowana w 2009 roku przez Polską Sekcję CIOFF – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Wydarzenia zawsze mają formę koncertów, z których dochód przeznaczany jest dla osób najbardziej potrzebujących. W przypadku Wronek pieniądze ze sprzedaży biletów-cegiełek zostaną przekazane na rzecz Miejsko–Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

kapele 1

Co roku w akcję “Kapele Serc” włącza się coraz więcej miast z całej Polski, w tym roku również Wronki. Koncert, który rozpoczął się we Wronieckim Ośrodku Kultury o godzinie 18.00, zgromadził publiczność, która nie tylko pragnęła zobaczyć świetny program artystyczny, ale przede wszystkim chciała wspomóc działalność wronieckiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Duża Sala WOK-u była wypełniona po brzegi, każdy, kto przybył na wieczorny koncert, nie wyszedł zawiedziony. Jak zwykle wspaniały występ Zespołu Folklorystycznego “Marynia”, a także najsłynniejsze utwory (klasyczne i te bardziej nowoczesne) w wykonaniu Chóru Politechniki Poznańskiej, wzbudziły podziw wszystkich obecnych.

kapele 2

Mamy nadzieję, że to nie ostatni tego typu koncert zorganizowany we Wronkach. Nie ma chyba nic lepszego od połączenia przyjemnego z pożytecznym, wspaniałego artystycznego widowiska z niesieniem pomocy innym.

kapele 3

Podziękowania dla pani Hanny Jaworskiej i pani Karoliny Kiedy za udostępnienie zdjęć z koncertu.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2015-04-28