Włamywacz z Chojna zatrzymany

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie, wczoraj policjanci z Wronek przedstawili zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do domu, podejrzewanemu o to przestępstwo mężczyźnie – mieszkańcowi gminy, grozi kara więzienia.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek 17 marca br. około godziny 11.40. Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że ktoś włamuje się do domu jednorodzinnego w miejscowości Chojno. Na miejsce niezwłocznie skierował patrol z Wronek.

Jak ustalili funkcjonariusze, obecny na miejscu mieszkaniec miejscowości, który znajdował się na terenie swojej posesji, w pewnym momencie usłyszał dźwięk tłuczonego szkła. Zainteresował się tą sytuacją i poszedł zobaczyć co dzieje się w domu sąsiada. Zauważył tam mężczyznę, który usiłował ukraść coś z domu. Nie pozwolił uciec włamywaczowi i o fakcie zawiadomił Policję.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że podejrzewany o usiłowanie kradzieży z włamaniem, to 63-letni mieszkaniec Chojna. Razem z zatrzymanym policjanci przeszukali jego mieszkanie w celu sprawdzenia, czy ma w nim przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa.

63-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Pomimo faktu, iż dzięki czujnemu sąsiadowi nie zdążył nic ukraść, spowodował spore straty na rzecz pokrzywdzonego, gdyż włamując się do domu, uszkodził drzwi warte około 2 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi mu wiele lat więzienia.

Sprawę wyjaśniają policjanci z Wronek.

Autor: st.sierż. Sandra Śrama