Olbrzymia awaria Orange

Orange zaliczyło w nocy bardzo poważną awarię. Może nie działać Neostrada, internet mobilny oraz połączenia telefoniczne. Z komórek mogą nawet nie działać połączenia alarmowe. Utrudnienia występują na terenie całego kraju.

Bardzo Was wszystkich przepraszamy – od ok. 22.30 mamy dużą awarię sieci. W całej Polsce występują problemy z dostępem do internetu i sieci komórkowej, normalnie działają jednak telefony stacjonarne. Przez cały czas trwa analiza przyczyn – na ten moment jeszcze ich nie znamy. Pod uwagę bierzemy m.in. celowe ataki. Nad rozwiązaniem problemu pracują nieprzerwanie nasze zespoły kryzysowe. Zrobimy co w naszej mocy, aby do rana przywrócić pełne funkcjonowanie naszych usług. Rozumiemy Wasze zdenerwowanie – jest w pełni uzasadnione. Będziemy informować o zachodzących zmianach.napisał dostawca usług telekomunikacyjnych na Facebooku

awaria-orange2

fot. downdetector.pl / Olbrzymia awaria dotknęła użytkowników Orange w całej Polsce

AKTUALIZACJA

Awaria usług, która rozpoczęła się w nocy, została już usunięta w większości Polski. Niestabilności mogą występować jeszcze w różnych miejscach kraju, ale sytuacja wraca szybko do normy. Będziemy Was informować o ostatecznym zakończeniu awarii oraz o ewentualnych dalszych naszych działaniach.Jeszcze raz bardzo Was przepraszamy – i dziękujemy szczególnie za dużą wyrozumiałość. kolejny wpis na Facebooku

orange-lepiej

Wygląda na to, że w naszej okolicy wszystko już powinno działać jak należy. Tylko czy faktycznie tak jest?

W związku z zaistniałą sytuacją obudzili się oszuści, węszący okazje do naciągnięcia klientów Orange. Rozpuszczają oni nieprawdziwe informację na temat zadośćuczynienia za zaistniałą sytuację. W ramach przeprosin, firma Orange miałaby dawać doładowanie do telefonów w wysokości 50zł. TO JEST OSZUSTWO.
Jak powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy firmy Orangę, przyczyna awarii nie jest jeszcze znana. Jeżeli zostanie ustalona, to firma dopiero wtedy podejmie decyzję o ewentualnej rekompensacie.

wyludzenia_orange-compressor