We Wronkach nie tylko duży przemysł

Pomimo wielkiego przemysłu, jaki bez wątpienia istnieje na wronieckim rynku, lwią częścią naszego lokalnego biznesu są małe i średnie firmy. Często bez rozgłosu i kosztownych kampanii marketingowych we Wronkach i okolicy można spotkać specjalistów w swojej branży.

Porozmawialiśmy z Dariuszem Kaszkowiakiem, właścicielem firmy TEL-KOM.
Na wstępie proszę przybliżyć naszym czytelnikom historię swojej firmy.

W kwietniu 2007 roku, przy wsparciu środków unijnych powstał TEL-KOM. Przez pierwsze cztery lata, szukając swojej branży zyskiwaliśmy doświadczenie z elektroniką, w branży informatycznej, automatyce przemysłowej, by w końcu wejść w branżę bram i techniki przeładunku. Tak szeroka paleta działalności pozwoliła nam bardzo szybko wyspecjalizować się w montażu i serwisie nawet najbardziej zaawansowanych produktów przemysłowych.

bramy-serwis-montaz-compressor
Jak doświadczenia z branżą informatyczną mogą pomóc w zakładaniu czy konserwacji bram?

Dzięki doświadczeniu w branży internetowej, a dokładniej wdrażaniu stron oraz aplikacji internetowych, zyskaliśmy doświadczenie, w efekcie którego w swojej firmie wprowadziliśmy System Obsługi Partnerów Serwisowych. Ta aplikacja pozwala nam w jednym miejscu trzymać historię każdego obsługiwanego urządzenia wraz z dokumentacją, danymi znamionowymi, wyposażeniem oraz historią serwisowania. Nasi Klienci dzięki temu systemowi mogą w każdej chwili zgłosić usterkę i wezwać nas na serwisowanie sprzętu. System informuje również naszych partnerów, że zbliża się czas konserwacji urządzenia.

Czym owocuje doświadczenie z elektroniką?

Jako jedyna firma w Polsce naprawiamy elektronikę zaawansowanych urządzeń przemysłowych. Najczęściej są to sterowniki do bram szybkobieżnych, ale również zdarzają się sterowniki bram segmentowych, ramp przeładunkowych i szlabanów. Są to urządzenia oparte na konwerterach częstotliwości, które przed naprawą wykonują nawet kilkaset tysięcy cykli, a po naszej naprawie mogą pracować podobny okres czasu. Obsługujemy w tym zakresie firmy serwisowe z całej Polski.

Czyli jak rozumiem obsługujecie dużych partnerów?

Tak. Wszędzie tam, gdzie następuje jakaś logistyka – trzeba przywieźć surowiec i wywieźć gotowy produkt lub po prostu trzeba zaopatrzyć większy sklep, tam pojawia się potrzeba zamontowania bramy przemysłowej, rampy przeładunkowej, kurtyny PCV czy szlabanów. Współpracujemy z dużymi producentami, centrami dystrybucyjnymi czy też z kilkoma sieciami sklepów i marketów. Nie wszystkie zlecenia otrzymujemy od Klientów ostatecznych – wspomagamy również pracę innych firm serwisowych oraz serwisów fabrycznych największych producentów.

bramy-serwis-compressor

A co z klientem indywidualnym?

Wiadomym jest, że nie każdy potrzebuje bramę przemysłową na swoim podwórku. Oczywiście w swojej ofercie mamy także bramy garażowe, ogrodzenia, bramy wjazdowe czy też napędy do bram. Sprzedajemy, montujemy oraz serwisujemy produkty u Klientów indywidualnych bezpośrednio oraz we współpracy z firmami, które dostarczają na budowę okna. Najbardziej promowane przez nas marki to Hormann, Nice oraz Wiśniowski.

W ostatnią sobotę marca, w sali gimnastycznej przy Gimnazjum na ulicy Polnej odbędzie się turniej piłki siatkowej. Na turniej o puchar prezesa BRAMY-SERWIS Dariusza Kaszkowiaka może zapisać się każdy. Zapisy drużyn są prowadzone u kierownika zawodów Leszka Biedziaka, pod numerem telefonu 697 908 735.

Tekst sponsorowany