PK Wronki nowym właścicielem

Chwilę przed południem, w sali konferencyjnej szamotulskiego Urzędu Skarbowego odbyła się licytacja nieruchomości, należącej do byłej Spółdzielni Pracy „Postęp”.

Po odczytaniu informacji, związanych z przedmiotem licytacji, wyjaśnieniu zasad licytacji oraz ustaleniu kwoty postępu w wysokości 8 tysięcy złotych, rozpoczęto licytację z kwotą wywoławczą 797 475 złotych.

Po spełnieniu wszystkich wymagań i wpłaceniu kwoty wadium w wysokości 106 330 złotych do licytacji przystąpiły dwie osoby. Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Wronki – Rafał Zimny oraz przedstawiciel Almar Deweloper – wiceprezes Paweł Ziopaja. Deweloper ten prowadzi na terenie naszej gminy inwestycję związaną z budową osiedla „Leśna Polana”.

Już w pierwszej licytacji, nieruchomość za kwotę 805 475 zł zakupiło Przedsiębiorstwo Komunalne Wronki.

Od razu po licytacji w rozmowie z naszym portalem, prezes Rafał Zimny powiedział nam, że z ową nieruchomością PK Wronki wiąże plany przeniesienia biur z aktualnego terenu, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta. Jest jeszcze za wcześnie na mówienie o konkretach, najpierw trzeba załatwić wszystkie formalności związane z licytacją.

 

Zapraszamy również do obejrzenia jedynej istniejącej galerii zdjęć z wnętrza.