Pożarowo zwycięża w zimowej spartakiadzie

W sobotę, na biezdrowskiej hali sportowej odbyła się Spartakiada Zimowa Gminy Wronki. Do turnieju piłki nożnej przystąpiło osiem sołectw oraz osiedli, najlepsza okazała się drużyna z Pożarowa.

Zespoły podzielono na dwie grupy, w każdej po osiem drużyn. Awans uzyskiwały dwie najlepsze, które następnie zmierzyły się w półfinałach. Z grupy A awansowały drużyny z Pożarowa oraz Starego Miasta, natomiast z grupy B w półfinale znalazły się ekipy z Zamościa oraz Biezdrowa. W pierwszym spotkaniu 1/2 finału, po serii rzutów karnych, Stare Miasto zwyciężyło Zamość 3:1. W drugim pojedynku Pożarowo pewnie pokonało Biezdrowo 3:0. W „małym finale”, Biezdrowo okazało się lepsze od Zamościa, pokonując ich 2:0. Mecz finałowy pomiędzy Starym Miastem a Pożarowem zakończył się zwycięstwem tych drugich 1:0.

Każda z drużyn została uhonorowana pucharem oraz piłką, a trzy najlepsze drużyny otrzymały również medale oraz nagrody rzeczowe, których fundatorem była Gmina Wronki. Nagrody wręczyli radny Paweł Raszewski oraz przedstawiciel LZS Andrzej Bator. Wyróżniono również najlepszego bramkarza, którym okazał się Przemysław Błajet z drużyny osiedla Zamość, natomiast królem strzelców turnieju został Mateusz Sobieski z Pożarowa. Nagrodzono także najstarszego zawodnika – Józefa Woźnego z Biezdrowa oraz najmłodszych uczestników – Mikołaja Olejniczaka z Biezdrowa i Dominik Woelka ze Starego Miasta.


Poniżej wyniki rywalizacji:
Stare Miasto – Kłodzisko 3-1
Borek – Nowa Wieś 2-1
Wartosław – Pożarowo 1-2
Biezdrowo – Zamość 1-1
Stare Miasto – Wartosław 4-1
Borek – Biezdrowo 0-1
Kłodzisko – Pożarowo 4-2
Nowa Wieś – Zamość 0-1
Stare Miasto – Pożarowo 0-4
Borek – Zamość 0-4
Kłodzisko – Wartosław 2-0
Nowa Wieś – Biezdrowo 3-4


1 półfinał – Stare Miasto – Zamość 1-1 (3-1k)

2 półfinał – Pożarowo – Biezdrowo 3-0

mecz o 3 miejscen – Biezdrowo – Zamość 2-0

finał – Pożarowo – Stare Miasto 1-0

 

spartakiada-wronki2Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii