Otwarcie nowej linii produkcyjnej w fabryce Samsunga

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński wraz z Kim Dohyung, prezydentem Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. wziął udział w uroczystej ceremonii otwarcia nowej linii produkcyjnej w fabryce AGD Samsung we Wronkach. Inwestycja, której wartość w 2014 roku sięgnęła blisko 80 milionów złotych, pozwoli na rozpoczęcie produkcji 7 nowych modeli lodówek oraz 2 modeli pralek w tej największej fabryce AGD w Polsce. Projekt uzyskał wsparcie Ministra Gospodarki, na podstawie umowy o udzielenie pomocy publicznej w formie dotacji celowej w kwocie 17 723 410 złotych. Zgodnie z umową, Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. zobowiązała się do utworzenia najpóźniej do dnia 31 grudnia 2015 r. co najmniej 251 nowych miejsc pracy, w tym 15 miejsc pracy dla osób z wyższym wykształceniem.

Największa w Polsce fabryka sprzętu AGD jest dobrym przykładem zrealizowanej z sukcesem inwestycji. Dzięki takim projektom nasz kraj stał się europejskim liderem w produkcji sprzętu AGD, a nowoczesne pralki i lodówki wyprodukowane przez polskich specjalistów z Wronek trafiają na zagraniczne rynki. Ministerstwo Gospodarki wspiera inwestorów, którzy rozwijają swoją działalność i tworzą nowe miejsca pracy. Ma to wpływ nie tylko na konkurencyjność regionu, ale na całość naszej gospodarki.

Powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, otwierając nową linię produkcyjną w fabryce AGD firmy Samsung we Wronkach.

Dzisiejsze otwarcie nowej linii produkcyjnej przybliża nas do realizacji planu przewidującego zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki we Wronkach do 3 milionów sztuk sprzętu AGD rocznie i jest częścią wartego ponad 380 milionów złotych pakietu inwestycyjnego zaplanowanego na lata 2014-2016. Dzięki nowej linii zwiększymy asortyment produkowanych pralek i lodówek. W ramach projektu inwestycyjnego dokonaliśmy zakupu nowych urządzeń produkcyjnych, form oraz rozbudowaliśmy infrastrukturę magazynową. Rozwój fabryki we Wronkach jest odpowiedzią na rosnący popyt na nowoczesny, energooszczędny sprzęt AGD i takie właśnie pralki i lodówki będą produkowane w naszej polskiej fabryce.

Powiedział Olgierd Bałtaki, Dyrektor Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o.