Kolizja z udziałem trzech samochodów

W miniony czwartek w Bobulczynie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali w związku z kolizją drogową. W zaistniałym zdarzeniu brały udział trzy samochody. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

 

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 16.00 na drodze nr W 184 w Bobulczynie. Dyżurny Policji, który otrzymał zgłoszenie o kolizji, na miejsce wysłał policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Szamotuł.

W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że mieszkaniec Bobulczyna, kierując samochodem marki Volkswagen Golf, nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania i zderzył się z wyprzedzającym go kierującym samochodem marki Ford. Ponadto w wyniku powyższego uderzenia, kierujący golfem stracił panowanie nad samochodem i uderzył w opla corsę, który jechał w tym samym kierunku.

W związku ze zdarzeniem kierująca oplem została przetransportowana do szpitala. Jej życiu nic nie zagraża.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia – wszyscy byli trzeźwi.

Za spowodowanie kolizji drogowej kierujący golfem został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Ponadto na kierującego nałożono punkty karne.

 

Źródło: st.sierż. Sandra Śrama, KPP Szamotuły