Wypadek w fabryce Samsunga

Jak donoszą nam nasi czytelnicy, w czwartek około południa doszło do wypadku w Samsungu.

Na miejsce przybyły karetka pogotowia i wozy straży pożarnej. Strażacy zabezpieczali lądowisko dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Jeżeli pojawią się jakiekolwiek oficjalne informacje niezwłocznie je przekażemy.

Około godziny 13:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o tym, że około godziny 11:30 w jednym z wronieckich zakładów produkcyjnych doszło do wypadku w pracy. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Wronek oraz techników kryminalistyki z Szamotuł. Policjanci ustalili, iż wypadkowi uległ 22-letni mężczyzna z Szamotuł, który został przetransportowany śmigłowcem w ciężkim stanie do poznańskiego szpitala. powiedziała portalowi mojeWronki.pl oficer ds. prasowych KPP Szamotuły, st.sierż. Sandra Śrama

Aktualizacja 30 stycznia


Dementujemy informacje, które krążą po mieście na temat śmierci poszkodowanego w czwartkowym wypadku. Nie jest to prawda. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, poszkodowany żyje. 24-latek (nie 22-latek, jak podała nam rzeczniczka KPP Szamotuły) znajduje się w śpiączce farmakologicznej. Dostajemy również sygnały, że podjęto próby wybudzenia go ze śpiączki.

Po zdarzeniu na terenie wronieckiego zakładu zostały podjęte działania, w celu podniesienia bezpieczeństwa pracowników. Polecono zwracać uwagę na wszelkie sytuacje stwarzające zagrożenie, między innymi na: korzystanie z telefonów komórkowych, w czasie wykonywania pracy na linii produkcyjnej, wykonywanie prac konserwacyjnych na maszynach w czasie ich działania.

Próbowaliśmy uzyskać informację od rzecznika prasowego Samsunga (Blanka Fijołek PR & CSR Manager) w Warszawie, niestety do chwili obecnej nie otrzymaliśmy odpowiedzi, co może oznaczać, że dostaniemy ją dopiero w poniedziałek. Poniżej treść maila, jaki wysłaliśmy.

Szanowna Pani,
czy w związku z tragicznym zdarzeniem, jakie miało miejsce wczoraj we Wronkach, firma Samsung wyda komunikat prasowy w tej sprawie?
Na jakie wsparcie może liczyć poszkodowany ze strony firmy?

 

Aktualizacja 4 lutego


Rzecznik poznańskiego szpitala przekazuje, że mężczyznę udało się wybudzić ze śpiączki. – Pacjentowi w tej chwili nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Został wybudzony, odłączony od respiratora, oddycha samodzielnie. Nadal jednak jest w stanie ciężkim. W najbliższych dniach zostanie podjęte leczenie na oddziale chirurgii urazowej. Trzeba mu życzyć wiele zdrowia. – mówi rzecznik S. Rusek.Podaje portal szamotuly.naszemiasto.pl

 

karetka-straz-pozarna-samsung

lotnicze-pogotowie-wronki