Kolizja w Lubowie

Dzisiaj, 7 stycznia, około godziny 15 do stanowiska kierowania PSP Szamotuły wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze pomiędzy Lubowem a Wartosławiem.

 

Na miejsce zdarzenia zostały wysłane dwa zastępy OSP Wronki,  zastęp OSP Lubowo, OSP Wartosław oraz PSP Szamotuły. Zadysponowano także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policję. Po przyjeździe straży pożarnej zastano samochód osobowy na poboczu, po tym jak uderzył w drzewo. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił poszkodowanej kobiecie niezbędnej pomocy medycznej, kobieta została przetransportowana do szpitala na obserwację. Drugą osobą była 4-letnia dziewczynka, której nic się nie stało i po przejściu badań w karetce wróciła cała i zdrowa do domu.

kolizjalubowo

Prawdopodobną przyczyną wypadku było to, że kierująca pojazdem marki Renault Megane wpadła w poślizg, po tym jak ustąpiła miejsca nadjeżdżającej z naprzeciwka ciężarówce.

Do zadań straży pożarnej należało rozłączenie akumulatora w rozbitym pojeździe, sorpcja oleju silnikowego oraz obrócenie pojazdu w taki sposób, by ułatwić jego odholowanie.