Uczniowie technikum budowlanego testują kładkę

W dniu dzisiejszym, uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach udali się, na trwającą od dłuższego czasu, budowę kładki, w celu przetestowania jej wytrzymałości.

Uczniowie wraz z nauczycielami wykonywali zadania pracownika Politechniki Wrocławskiej według ustalonych schematów. Miało to na celu wprowadzenie odcinka kładki w rezonans. Badanie wytrzymałości było wykonywane przy wykorzystaniu urządzeń sejsmicznych, podłączonych do komputera.


(Zdjęcie: Wronki.pl)

Młodzież w grupie czterdziestoosobowej wykonywała zadania przypominające trochę lekcję wychowania fizycznego, a mianowicie przemarsz w jednym tempie, trucht swobodny oraz bieg sprintem. Podczas wykonywania powyższych czynności kładka wychylała się o około 10cm, co według zapewnień budowlańców jest jak najbardziej normalnym wynikiem.
Próby trwały około 3 godzin, każda osoba przed testami została zważona w celu podania dokładnych danych, dotyczących obciążenia odcinka kładki, na którym trwał wcześniej wspomniany test.

Mateusz Józef Jędrzejczak

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2014-12-02