Tydzień Przedsiębiorczości w ZS nr 2

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest w 143 krajach świata, w tym w Polsce.


W ramach tego projektu uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 we Wronkach wzięli udział w szkoleniach i warsztatach, które pomogły im zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, negocjowania z pracodawcą, czy budowania własnej marki. Podczas wspólnego wyjazdu uczniowie wzięli udział w trzech wydarzeniach. Pierwsze spotkanie pt.: „Świadome dobieranie własnej ścieżki zawodowej. Zmiana versus Stabilizacja” prowadził właściciel firmy BioMineral Sp. z o.o. Na przykładzie własnych doświadczeń zawodowych przedstawił słuchaczom zagadnienia dotyczące zmiany, ryzyka, stresu i radzenia sobie z nimi. Drugie spotkanie pt.: „Kto w Poznaniu może pomóc rozwijać firmę?” prowadzone było przez ekspertów Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Dzięki niemu można było się dowiedzieć do których drzwi zapukać, chcąc uzyskać pomoc w opracowaniu modelu biznesowego, zarejestrowaniu firmy, wynajęciu przestrzeni biurowej i laboratoryjnej lub pozyskaniu funduszy na rozwój firmy. Podczas trzeciego seminarium, prowadzonego przez dwóch prawników pt.:„Czy jestem już gotowy na własny biznes? Budowanie marki”, poruszane były takie zagadnienia jak: forma prawna prowadzonej działalności gospodarczej, budowanie firmy, jej renomy, promowanie sprzedawanych produktów i usług, atrybuty początkującego przedsiębiorcy oraz problemy prawne, jakie mogą pojawić się w początkowej fazie prowadzenia działalności gospodarczej.

Koordynatorem regionalnym Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości był Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.