Park Street Workout

3 miesiące temu na naszej stronie pojawił się filmik z udziałem dwóch miłośników aktywnego spędzania czasu, których pasją jest jazda na rowerze.
Przy okazji tego artykułu zapytaliśmy użytkowników, czy powinno rozważyć się budowę obiektów sportowych na terenie miasta Wronki.


(fot. YouTube)

Link do omawianego materiału: Beastie Day

Komentujący okazali się być wyjątkowo zgodni, a hasłem kluczowym stał się popularny sport – kalistenika, znany również pod anglojęzyczną nazwą – Street Workout.
Miłośnicy tej aktywności postanowili działać i wykorzystali świetną ku temu okazję, a mianowicie zgłosili swój pomysł „Budowy Parkour/Street Workout Parku” do Budżetu Obywatelskiego we Wronkach na 2015 rok.
Ich wniosek został pozytywnie zaopiniowany i dostał się do drugiego etapu – czyli głosowania, w którym to od mieszkańców gminy Wronki będzie zależało powodzenie całego projektu.

Street Workout – inaczej kalistenika, czyli ćwiczenia siłowe typu: pompki, stanie na rękach, podciąganie na drążku itp., to tylko podstawowe elementy, które można wykonywać w „Street Workout Parku”. Takie miejsce we Wronkach pozwoliłoby połączyć miłośników tego sportu. Wspaniałym przykładem są inne wielkopolskie miasta: Szamotuły i Poznań, w których sportowcy umawiają się na wspólne treningi, które prowadzą najbardziej doświadczeni zawodnicy.

(fot. YouTube)

Jeśli projekt wygra głosowanie i zostanie zrealizowany, urządzenia do ćwiczeń zostaną wybudowane w przyszłym roku na terenie Olszynek.
Na liście do głosowania projekt znajdą Państwo pod numerem: 10.

PRZYPOMINAMY

Przypominamy, że głosowanie do Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w dniach 17-28 listopada bieżącego roku.
Swój głos będą mogli oddać Państwo w urzędzie Miasta i Gminy Wronki w godzinach otwarcia tj.:
poniedziałki: 8.00-17.00;
wtorki-piątki: 7.30-15.30.
Do głosowania uprawnieni są pełnoletni mieszkańcy gminy Wronki.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na oficjalnej stronie omawianego projektu: http://www.swpark.pl

Za zainteresowanie i przedstawienie tematu dziękuje:
Grupa Street Workout Wronki