Czterech nieletnich wronczan w rękach policji

Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej z Szamotuł zatrzymali czterech nieletnich podejrzewanych o wytwarzanie, posiadanie oraz udzielanie środków odurzających. Nieletni uprawiali w domu krzewy marihuany. Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego.

Policjanci z Szamotuł prowadzili rozpoznanie w zakresie przestępczości narkotykowej, do której miało dochodzić wśród osób nieletnich, na terenie Wronek.

Funkcjonariusze natrafili na trop czterech nieletnich w wieku 13-16 lat. Dwoje z nich zostało zatrzymanych w miniony wtorek we Wronkach. W ich domu policjanci znaleźli i zabezpieczyli krzew konopi indyjskiej, który był hodowany w specjalnie przystosowanym do tego pojemniku.

W środę 29 października policjanci zatrzymali kolejnych dwóch nieletnich mieszkańców Wronek, którzy również podejrzewani są o branie udziału w małym narkotykowym „biznesie”.

W sumie w wyniku podjętych przez funkcjonariuszy czynności zabezpieczono jeden cały krzew konopi indyjskiej, pozostałości po jednym krzewie oraz susz roślinny.

Czterej zatrzymani nieletni podejrzewani są o wytwarzanie, posiadanie oraz udzielanie środków odurzających.

Sprawa została przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach. Teraz to sąd zadecyduje jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec młodych osób.