OFICJALNIE: Wieczór zwycięża w I turze

Oficjalnie dowiedzieliśmy się, że Mirosław Wieczór zwyciężył w wyścigu o fotel burmistrza Wronek. Według uzyskanych danych, obecny włodarz zgromadził ponad 71 procent głosów. Poznaliśmy też skład Rady Miasta i Gminy.

Pozostali kandydaci – Damian Kowalski oraz Arkadiusz Białek zgromadzili podobną liczbę głosów, zyskując poparcie 16-17% procent wyborców. Nieznacznie więcej głosów zdobył jednak przedstawiciel KW Forum Ziemi Szamotulskiej. Jak na razie są to dane z jednego okręgu.

Pierwsze oficjalne wyniki wyborów Państwowa Komisja Wyborcza poda dopiero o godzinie 2:15, będą to jednak rezultaty cząstkowe. Do godziny 17:30 w głosowaniu udział wzięło 37,90% mieszkańców Wronek. Jest to najniższa frekwencja w powiecie szamotulskim.

AKTUALIZACJA
Już wiemy, że II tury we Wronkach nie będzie. Po podliczeniu głosów, obecnie urzędujący burmistrz zyskał 71,65 procent głosów. Poznaliśmy także skład Rady Miasta i Gminy. Wyniki do Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego poznamy później, ze względu na problemy z systemem Państwowej Komisji Wyborczej.

Burmistrz:
Mirosław Wieczór – 4895 głosów – 71,6%
Arkadiusz Białek – 1109 głosów – 16,2%
Damian Kowalski – 828 głosów – 12,1%

Rada Miasta i Gminy:
PIEPRZYK Andrzej – KWW Razem dla Naszej Gminy
ROSZAK Bartosz Lubomir – KWW Razem dla Naszej Gminy
ŚNIEGOWSKI Sławomir Piotr – KWW Razem dla Naszej Gminy
GRZYL Zbigniew Kazimierz – KWW Razem dla Naszej Gminy
BIAŁEK Arkadiusz – KWW Arkadiusza Białka
WILK Marcin Krzysztof – KWW Razem dla Naszej Gminy
RZYSKI Piotr Władysław – KWW Razem dla Naszej Gminy
ŚMIŁOWSKI Jerzy Florian – KWW Razem dla Naszej Gminy
CYRAN Tomasz Michał – KWW Razem dla Naszej Gminy
ORZECHOWSKI Robert Sebastian – KWW Razem dla Naszej Gminy
SERWATA Jerzy – KW Polskie Stronnictwo Ludowe
SZULC Janusz – KW Polskie Stronnictwo Ludowe
RASZEWSKI Paweł – KWW Razem dla Naszej Gminy
MAKÓWKA Mariusz Michał – KWW Otwarty na potrzeby innych
MIKOŁAJCZAK Jarosław Ryszard – KWW Razem dla Naszej Gminy

AKTUALIZACJA:
Do Rady Powiatu z naszego okręgu wybrani zostali:
Mieczysław Sobański (KW PSL),
Kazimierz Michalak (KW FO ZS),
Rafał Zimny (KW PO RP)
Mirosław Wieczór (KWW Razem dla Naszego Powiatu).

Nowy-stary burmistrz będzie musiał zrezygnować z jednego mandatu. W przypadku zrezygnowania z mandatu Radnego Powiatowego, miejsce Mirosława Wieczora zastąpi osoba z kolejnym najlepszym wynikiem.