Dwóch policjantów zawieszonych

Komendant Powiatowej Policji w Szamotułach zawiesił dwóch wronieckich policjantów, którzy rzekomo pobili głuchoniemego. Sprawa została przekazana do Prokuratora Okręgowego w Poznaniu, by wyznaczył inną jednostkę do jej prowadzenia.

 

[…] W piątek wpłynęło zawiadomienie, że funkcjonariusze mieli pobić mężczyznę ,nielegalnie odławiającego ryby na stawach hodowlanych. O sprawie poinformowano Wydział Kontroli KWP w Poznaniu oraz Biuro Spraw Wewnętrznych i prokuraturę. Zawieszeni funkcjonariusze nie będą pełnić służby do czasu wyjaśnienia sprawy. Obaj pracowali w KP Wronki. Jeden jest dzielnicowym z 7-letnim stażem, a drugi od dwóch lat pracuje w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Dotychczas nie przedstawiono im zarzutów. Szczegółowym wyjaśnianiem sprawy zajmuje się prokuratura.

Czytamy na łamach tygodnika Gazeta Szamotulska.
Poszkodowanym jest głuchoniemy mężczyzna, ma złamany nos i inne obrażenia ciała, wyraźnie wskazujące na pobicie. Poszkodowany oraz podejrzani przedstawili dwie różne wersje zdarzeń, nie było żadnych innych świadków rzekomego pobicia.