Smoki, zjawy i straszydła – Konkurs WOKu

Czy wiesz, że we Wronkach żył kiedyś smok? Że w nocy na drogach zjawiał się tajemniczy jeździec, a koza okazywała się być czartem?
Bajka? Raczej podanie lub legenda.


Nasz region bogaty jest w ludowe opowieści, które obfitują zarówno w postaci zwykłych ludzi jak i dziwne stworzenia: demony, smoki, czarownice itp. Dawniej stanowiły one ważny element życia, a dziś są naszym dziedzictwem – niematerialną spuścizną po przodkach.
Na stronie wokwronki.pl (zakładka MUZEUM / AKTUALNOŚCI) przedstawiamy teksty legend*. W każdej z nich występuje jakaś dziwna postać. Twoim zadaniem jest ożywienie tych straszydeł (w miniaturowej wersji oczywiście) w formie rzeźby, malunku, rysunku, komiksu lub innej dowolnej formie plastycznej jaka Ci przyjdzie do głowy.
Prace należy składać w Muzeum do 12 sierpnia (włącznie), podpisując ją na odwrocie/na dole imieniem, nazwiskiem, podając wiek, miejscowość zamieszkania oraz nr telefonu. Dla autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas spotkania z Łukaszem Bernadym (18 sierpnia o godz.11:00 w Muzeum) – bajarzem, który wprowadzi nas w świat ludowych opowieści.
*”Królewna na dnie studni. Podania, opowieści, baśnie i legendy ludowe powiatu szamotulskiego”, zebrał i opracował Łukasz Bernady