Nadciągają silne burze!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie dla naszego województwa w związku z możliwością wystąpienia burz. Tym razem mogą się pojawić w całym regionie – będą przechodzić z zachodu na wschód od godziny 18:00. Do nas mogą dotrzeć około 20.


Niebo nad Wronkami, we wtorek rano

Burza, z którą we wtorek mieli do czynienia mieszkańcy naszego regionu, nie była ostatnią w tym tygodniu. Jak informuje poznański oddział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – burze mogą wystąpić w naszym regionie także w środę i w nocy ze środy na czwartek.

„Z zachodu na wschód województwa przemieści się strefa burz z opadami deszczu. Opady wyniosą od 10 mm do 25 mm, lokalnie około 35 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 90 km/h. Miejscami opady gradu.Największa intensywność zjawisk będzie na zachodzie i południu.”

– czytamy w komunikacie IMGW


Źródło – burze.dzis.net

Komunikat ogłoszono na czas, od godz. 18:00 dnia 11.06.2014 do godz. 05:00 dnia 12.06.2014. Po przejściu burzowego frontu, w Wielkopolsce zrobi się chłodniej. W czwartek na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 stopnie Celsjusza. W weekend czekają nas przelotne opady deszczu oraz temperatura w okolicy 20 stopni.