Zderzenie osobówek w Pile

Do zdarzenia doszło na łuku drogi wojewódzkiej nr 182 w podwronieckiej Pile. Jadąca w kierunku Smolnicy kobieta, uderzyła w nadjeżdżający drugim pasem samochód. Troje uczestników kolizji wydostało się z pojazdów o własnych siłach.

Prowadząca samochód marki seat cordoba uderzyła na wyjściu z łuku w volkswagena golfa, którym podróżowały dwie osoby. Trafienie w bok pojazdu spowodowało, że znalazł się on w rowie. Natomiast seat zatrzymał się w poprzek drogi, utrudniając tym samym wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Przybyła na miejsce policja, pomogła poszkodowanym oraz kierowała ruchem. Następnie, na miejsce zdarzenia dojechała wroniecka straż pożarna, która udzieliła poszkodowanemu niezbędnej pomocy. Pozostała dwójka nie odniosła obrażeń. Jednocześnie zepchnęli zalegający na środku drogi pojazd w celu udrożnienia jednego pasa drogi.

W międzyczasie, na miejscu pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, jednak poszkodowany zrezygnował z transportu do szpitala. Zadaniem strażaków było uprzątnięcie części samochodów zalegających na jezdni oraz neutralizacja płynów, które wyciekły po zderzeniu. Na koniec, wydobyli z rowu volkswagena i ściągnęli pojazd z drogi.