W poniedziałek możliwe burze

W poniedziałek Polska znajdzie sie pod wpływem ośrodka niżowego znad Danii i Bałtyku. Od zachodu wkraczać będzie front okluzji za którym napłynie świeża masa powietrza polarno-morskiego. Na terenie całego kraju przewiduje się niską energię konwekcji do 500 J/kg oraz słabe warunki kinematyczne.

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 12.05.2014 godz. 09:00 CEST do 13.05.2014, godz. 08:00 CEST

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:
W poniedziałek Polska znajdzie sie pod wpływem ośrodka niżowego znad Danii i Bałtyku. Od zachodu wkraczać będzie front okluzji za którym napłynie świeża masa powietrza polarno-morskiego.

OMÓWIENIE:
… OBSZAR OBJĘTY MOŻLIWOŚCIĄ BURZ …
Na terenie całego kraju przewiduje się niską energię konwekcji do 500 J/kg oraz słabe warunki kinematyczne. W związku z tym burze przyjmą charakter pojedynczych, rozproszonych komórek co jest charakterystyczne dla napływu chłodnej masy powietrza. Będą się one przemieszczać głównie z zachodu na wschód. Niektóre z nich mogą powstać przed południem i zaczną zanikać w okolicach zachodu Słońca nad horyzontem. Burzom towarzyszyć będzie umiarkowany, miejscami silny opad deszczu do 15-20 mm w czasie trwania zjawiska oraz umiarkowany wiatr w porywach do 50-65 km/h. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz jest w Polsce północnej i centralnej, a w godzinach popołudniowych na wschodzie kraju.

MAPA Z PROGNOZĄ:

Za Polscy Łowcy Burz