Dwoje rannych w dwóch zdarzeniach

W poniedziałek i w czwartek we Wronkach doszło do dwóch zdarzeń drogowych w wyniku którego do szpitala trafiły dwie osoby. Sprawę wyjaśniają policjanci z Wronek.

W czwartek godziny 14:00, policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach interweniowali w związku z kolizją drogową do której doszło we Wronkach na ulicy Sierakowskiej.
„Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż 91-letni wronczanin, który kierował motorowerem marki Keeway wyjeżdżając z terenu posesji na drogę główną nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Ford. Kierujący motorowerem został przewieziony do szpitala – doznał złamania kości udowej.”– komentuje sprawę dla naszego portalu st. sierż. Sandra Śrama z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Policjanci sprawdzili również stan trzeźwości uczestników zdarzenia – byli trzeźwi. Kierujący motorowerem został ukarany mandatem karnym.

Do kolejnego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:00 we Wronkach na ulicy Morelowej. Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z Wronek. Zdarzenie obsługiwali funkcjonariusze z szamotulskiej drogówki.
„Ze wstępnych ustaleń wynika, iż do zderzenia pojazdów doszło w trakcie wyprzedzania kierującego motorowerem marki Simson przez kierującego fiatem ducato. W wyniku zdarzenia 63-letni mieszkaniec Wronek, który kierował motorowerem trafił do szpitala. Doznał urazu barku, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierującemu fiatem nic się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia – byli trzeźwi.„- odpowiada oficer prasowy szamotulskiej policji.