Ada Janowicz lekkoatletyczną Mistrzynią Polski

W weekend 24-26 stycznia w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. W zmaganiach uczestniczyła sześcioosobowa reprezentacja powiatu szamotulskiego z MKS-u Baszta Szamotuły. Największy sukces odniosła Adrianna Janowicz, która w biegu na 400m zdobyła złoty medal.

Czas 55,60s był o 2,5s lepszy niż przed rokiem, Janowicz poprawiła tym samym swój rekord życiowy. Druga zawodniczka na mecie zameldowała się z czasem 56,01s. Sukces w HMP jest dobrym prognostykiem na rok 2014, a szczególnie na okres letni. Pozostałej piątce poszło równie dobrze, wszyscy reprezentanci Baszty uplasowali się w najlepszej dziesiątce w swoich konkurencjach. Medal Ady Janowicz, nie był jedynym krążkiem przywiezionym ze Spały. Sandra Jankowiak w trójskoku uzyskała świetny wynik 12,20 (zwyciężczyni uzyskała wynik 12,37), co dało jej srebrny medal, a także ustanowiła swój rekord osobisty. W tej samej konkurencji Agnieszka Brzozowska uplasowała na miejscu dziewiątym z wynikiem 11,22. Wśród juniorów młodszych najlepiej poszło Tymoteuszowi Zimny. Debiutant na hali, a także Mistrz Polski młodzików w biegu na 300m z czasem 36,31 zajął piąte miejsce. Trzecia reprezentantka Baszty na tych zawodach w trójskoku – Eliza Smolibocka, wśród juniorów młodszych znalazła się na szóstym miejscu z wynikiem 11,01. Szósta zawodniczka spod egidy szamotulskiej Baszty – Natalia Ciachurska w skoku w dal znalazła się na dziewiątym miejscu z wynikiem 4,99.