Szamotuły we Wronkach [GALERIA]

W Kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej we Wronkach 6 stycznia w godzinach wieczornych Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” zagrał koncert kolęd i pastorałek. Występ zaczął się o godzinie 18.00, jednak już pół godziny wcześniej trudno było znaleźć w kościele wolne miejsce siedzące.

Ciarki przechodziły po plecach, gdy rozległy się głosy dwudziestopięcioosobowego chóru złożonego ze starszej grupy wiekowej Szamotuł. Nie zabrakło tańców, w czasie których grała kapela łożona ze skrzypiec, kontrabasu i klarnetu. Grali oni także podczas wszystkich kolęd.

Po kilku utworach dorosłych wspomogli młodsi członkowie Zespołu, którzy zagrali na skrzypcach. Wronczanie mogli usłyszeć także na żywo dudy, na których młodzi szamotulanie przedstawili Do szopy i Wśród nocnej ciszy.

Następnie na scenę weszła młodsza grupa wiekowa, by wraz z resztą zespołu zaśpiewać kilka wpadających w ucho pastorałek. Dzieci z Szamotuł zagrały na fletach Lulajże Jezuniu.

Do wspólnego śpiewania zaproszono również i widownię. Wronczanie zostali poproszeni o zaśpiewanie dwóch kolęd: Triumfy Króla Niebieskiego oraz Gdy Śliczna Panna.

Do grupy Zespołu Folklorystycznego Szamotuły należy kilku wychowanków wronieckiej „Maryni”. Koncert trwał godzinę, po której zespół został zalany gromkimi brawami przez widownię.


Aby przejść do galerii zdjęć, kliknij na zdjęcie powyżej