W trosce o bezdomnych

Zima, to okres szczególnie trudny dla osób bezdomnych. Dlatego policjanci podejmują wzmożone działania, mające na celu niesienie pomocy tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. W wigilię Bożego Narodzenia wronieccy mundurowi kontrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Jednym z zadań do służby policjantów z terenu naszego powiatu jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. W przypadku spotkania takiej osoby funkcjonariusze rozmawiają z nią i informują o miejscach, w których może szukać pomocy.

Również w wigilię Bożego Narodzenia funkcjonariusze z Wronek sprawdzali takie miejsca, aby w tym szczególnym okresie pomóc osobom, które tej pomocy mogą potrzebować. Policjanci skontrolowali pustostany na terenie Wronek. Tego dnia nie spotkali żadnej osoby bezdomnej. Nie oznacza to jednak, że działania prewencyjne nie będą kontynuowane.

Funkcjonariusze nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób, które potrzebują pomocy. Dlatego apelujemy aby nie pozostawać obojętnym na los człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce.

Policjanci przypominają, że szczególnie w okresie zimowym nie powinniśmy przechodzić obojętnie obok osób, które nie posiadają stałego miejsca zamieszkania. Jeżeli widzimy osobę, której życie może być zagrożone, zadzwońmy na numer 997 lub 112. Jeden telefon może uratować życie.