VI Mikołajkowy Turniej za nami

W dniu 7 grudnia 2013r. Uczniowski Klub Sportowy WAWRZYN przy Zespole Szkół w Biezdrowie po raz VI zorganizował Mikołajkowy Turniej Sportowo-Rekreacyjny dla osób niepełnosprawnych. Blisko 80 osób bawiło się przy muzyce i tańcu. Gośćmi byli członkowie Stowarzyszenia Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Wronek.

Na rozgrzewkę wszyscy uczestnicy stanęli na parkiecie i zatańczyli w rytm świątecznego utworu „Feliz Nawidad”. Następnie zawodnicy musieli wykazać się sprawnością w różnych konkurencjach. Każdy mógł spróbować swoich sił w zabawie z chustą animacyjną. Wiele emocji wywołała wspinaczka po ławeczce i skok ze skrzyni na materac. Wszyscy musieli wykonać slalom między tyczkami tocząc kijem hokejowym piłkę, a następnie celnie strzelić do bramki, w której stanęła pani Agnieszka Andrzejak. Nasz Bramkarz okazał się bardzo gościnny i wszystkim zawodnikom udało się zdobyć gola.. Jednym z zadań było przeciąganie liny, do tej zabawy włączyli się również rodzice przybyłych gości. Na koniec Prezes Koła Osób Niepełnosprawnych Pani Iwona Sikora musiała złapać na tyczkę kółka ringo, które rzucali w jej kierunku podopieczni. To samo zadanie musiał wykonać Mikołaj. Tym razem Mikołaj musiał uznać wyższość Pani Iwony, która zwyciężyła 12 do 8. Podczas zmagań sportowych wszyscy dopingowali się nawzajem, a w nagrodę mogli podziwiać występy Formacji Tanecznej „Iskierki” oraz solistki z pomponami.

Był także czas na wspólny, rodzinny poczęstunek. Wspaniałe ciasto ufundowali wronieccy cukiernicy, a nad przygotowaniem poczęstunku czuwali rodzice, za co im serdecznie dziękujemy. Na zakończenie wręczono pamiątkowe dyplomy oraz Mikołajkowe prezenty. Tym razem były to pluszowe owieczki. Fundatorem nagród był Urząd Miasta i Gminy Wronki oraz UKS „Wawrzyn”. Wspólne zdjęcie zakończyło VI Mikołajkowy Turniej Rekreacyjno–Sportowy w Biezdrowie.


Aby przejść do galerii zdjęć, kliknij na fotografię powyżej.