Turniej Gwiazdkowy Amiki-Dziewiątki [FOTO] [FILM]

Do Wronek na „gwiazdkowe kulanie” przyjechało sporo gości. Z uwagi na dość bliski termin nadchodzących świąt było ryzyko, że frekwencja nie będzie najwyższa. Jednak kręgielnia tętniła życiem od porannych godzin, kiedy rozpoczęliśmy rywalizację w osobnych klasyfikacjach kobiet i mężczyzn na 60 rzutów do pełnych.

W tej fazie gry zobaczyliśmy kilka dobrych wyników. Wśród kobiet i mężczyzn wynik zwycięski był takim sam. Kobiety zdominowała bardzo dobrą grą Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz – 387. Na drugim stopniu podium stanęła Paulina Musielak – 370 a na najniższym Justyna Witkowiak – 366.

Wśród Panów nie było niespodzianki, zwyciężył w doskonałej formie Bartek Krug – 387, drugi był Leszek Kowalski z równie dobrym wynikiem 382 a na trzecim, najniższym stopniu stanął Artur Piosik – 379. Artur lepszym torem wygrał z Władkiem Wakulińskim, który dostał gromkie brawa za swój występ – nie tylko z powodu wspaniałego wyniku. Władek na równi rywalizował z resztą mimo, że jest osobą niedowidzącą.

Po części gier na 60 rzutów, które skończyły się około 18:30 przyszedł czas na drugą fazę rozgrywek, które były strzałem w dziesiątkę – mimo, że kręgli mamy dziewięć ;) Dzięki temu, że spora część zgromadzonych (najlepszych 8 zawodniczek i 16 zawodniczek) zagrało w dodatkowym – pucharowym – turnieju OPEN (w jednej pucharowej drabince), mogliśmy jeszcze przez dwie godziny bawić się w kulanie i kibicowanie.

W tym czasie gospodarze zawodów przygotowali bardzo obficie zastawiony świąteczny stół, więc oprócz emocji sportowych było również smacznie…

W pucharowych rozgrywkach było wiele śmiechu, wiele walki, emocji aby ostatecznie w wielkim finale o Puchar Gwiazdki spotkali się: Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz i Bartosz Krug. O zwycięstwie decydował rzut zwycięstwa, w którym zdecydowanie najlepiej (9 kręgli) spisała się Natalia. To ona została triumfatorką tego – nowego tytułu.

Formuła tak spędzonego świątecznego dnia na kręgielni we Wronkach się sprawdziła i będziemy ten zwyczaj utrzymywać w latach następnych.

Na zakończeniu zawodów prezesi wronieckiej „Dziewiątka-Amica” oraz Amatorskiego Stowarzyszenia Kręglarzy wręczyli najlepszym puchary i nagrody rzeczowe. Oczywiście nie zabrakło życzeń świątecznych i noworocznych…

Dobry Rzut, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku