Wronki.pl: "Konieczność pilnej budowy obwodnicy"

W ubiegłym tygodniu miało miejsce w Poznaniu spotkanie w sprawie usprawnienia systemu komunikacyjnego w powiecie szamotulskim, szczególnie budowy obwodnicy Wronek. W spotkaniu udział wzięli poseł Rafał Grupiński, burmistrz Mirosław Wieczór oraz zarząd Samsung Electronics Poland Manufacturing na czele z prezesem Kim Do Hyung.

Burmistrz zwrócił uwagę na konieczność pilnej budowy obwodnicy we Wronkach. Dyskutowano też o kontynuowaniu działań zmierzających do kompleksowej modernizacji infrastruktury drogowej w powiecie szamotulskim – jak trasy Szamotuły-Poznań, Wronki-Pniewy.

Poseł Grupiński zaproponował, by najpóźniej w grudniu spotkać się we Wronkach z marszałkiem województwa wielkopolskiego, dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, wronieckim burmistrzem i prezesem Samsunga – by zapoznać się z pracami związanymi z budową obwodnicy oraz omówić kwestie istniejącej infrastruktury (m.in. drogi nr 182 i 184: Ujście-Czarnków-Wronki-Międzychód i Wronki-Ostroróg-Szamotuły-Przeźmierowo) i zimowego utrzymania dróg.