Wronieccy policjanci ujęli recydywistę

W poniedziałek wronieccy policjanci zatrzymali szamotulanina, który włamał się do sklepu we Wronkach. Jest to ten sam mężczyzna, którego Policja poszukiwała w sprawie kradzieży peugeota boxera, którego pod koniec października odzyskali szamotulscy dzielnicowy oraz w sprawie włamań w okolicy Szamotuł. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez sąd gdyż ma do odbycia karę pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godziny 6.35 policjanci wronieckiej patrolówki podczas kontroli obiektów handlowych na ul. Niepodległości we Wronkach zauważyli, że w jednym ze sklepów ktoś wybił szybę w oknie. Przed sklepem stał niezabezpieczony w żaden sposób rower, a wewnątrz sklepu pomiędzy sklepowymi regałami chodził zakapturzony mężczyzna. Wszystko świadczyło o tym, iż ktoś włamał się do budynku. Policjanci zatrzymali nieznanego mężczyznę.

Gdy patrolowcy chcieli wylegitymować zatrzymanego, podał im fałszywe dane. Mundurowi nie dali się jednak oszukać i bez problemu ustalili, że zatrzymany, to 31-letni mieszkaniec Szamotuł, który wielokrotnie był zatrzymywany przez Policję m. in. za kradzieże oraz włamania.

Nic dziwnego, że początkowo podawał fałszywe dane. Okazało się bowiem, że był poszukiwany przez sąd celem zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zainteresowali się też rowerem, który stał przed sklepem. Zatrzymany powiedział, że należy do niego. Jak się później okazało rower należał do mieszkańca Wronek, a zatrzymany ukradł go i z kradzionym rowerem udał się na dalsze „przestępcze wojaże” po mieście. Gdy pokrzywdzony wronczanin przyszedł zgłosić kradzież roweru do Komisariatu Policji we Wronkach od razu mógł odzyskać swoją własność.

Szamotulska Policja poszukiwała 31-latka od kilku tygodni. Jest on podejrzewany o przestępstwa, o których informowaliśmy pod koniec listopada : kradzież samochodu marki Peugeot Boxer, kradzież motocykla KTM, który znajdował się na skrzyni ładunkowej peugeota, włamanie do lokalu w Dobrojewie oraz włamanie do kwiaciarni w Szamotułach.

Większość skradzionych ”fantów” została wówczas szybko odzyskana. Skradziony samochód również szybko wrócił do właściciela. Pojazd stał porzucony w lesie. Odnaleźli do szamotulscy dzielnicowi, którzy szukali go na terenie pomiędzy Emilianowem a Brodziszewem.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzuty kradzieży pojazdów – samochodu marki Peugeot oraz motocykla KTM, włamania do kwiaciarni w Szamotułach, włamania do lokalu fryzjerskiego w Szamotułach, włamania do baru w Dobrojewie oraz do sklepu we Wronkach. Ponadto usłyszał też zarzut kradzieży roweru.

Z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zatrzymany trafił prosto do tutejszego Aresztu Śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Postępowania w powyższych sprawach prowadzą policjanci z Szamotuł oraz z Wronek. Niewykluczone, że 31-latek usłyszy kolejne zarzuty.

Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.