Farben Lehre po raz trzeci we Wronkach

Wczorajszy koncert był zapewne ostatnim plenerowym z powodu coraz zimniejszych wieczorów. Nie wyobrażam sobie jednak, by koncert miał odbywać się w wigwamie – zgromadzona wczoraj publiczność na pewno by się w nim nie pomieściła.

Na rozgrzewkę (a było naprawdę zimno) zagrała trzcianecka kapela Kwatera C2. Uwagę publiczności przykuł na pewno Michał Jasielski – wokalista a zarazem perkusista zespołu, co jest rzadko spotykane. Zespół wykonywał swoje autorskie utwory.

Po Kwaterze C2 przyszedł czas na długo wyczekiwany zespół z 26 letnim stażem na polskiej scenie muzycznej – Farben Lehre. Był to ich trzeci występ w naszym mieście.

Farben Lehre we Wronkach po raz pierwszy grało 20 lat temu, choć kiedy wokalista zespołu Wojciech Wojda zapytał, czy ktoś z publiczności pamięta ten koncert znalazły się takie osoby. Kolejnym razem zagrali w 2011 roku już w Karczmie Brackiej. Po atmosferze, jaka panowała 2 lata temu po koncercie organizatorzy zapewniali, że na pewno nie był to ostatni ich koncert. Organizatorzy kazali czekać fanom aż do wczoraj.

Już od pierwszego utworu zgromadzeni przed tarasem zaczęli podskakiwać w punk-rockowym rytmie, co zaraz zamieniło się w pogo – grupowy taniec charakterystyczny dla subkultur punkowych oraz rockowych, który trwał aż do ostatniego utworu.

Płocka kapela przygotowała repertuar od utworów z najnowszej płyty Achtung 2012: Anioły i Demony, Achtung 2012, Femina, Kontrasty, sięgając aż po najstarsze nagrania z 1991 roku: Helikoptery, Egoiści.
Nie zabrakło też najpopularniejszych: Kwiaty, Spodnie z GS-u. Matura.
Zespół zagrał też kilka kawałków reggae oraz coverów, między innymi Defekt Mózgó – Defekt Mózgó, którego wykonanie spora część bawiącej się widowni dobrze pamiętała z tegorocznej edycji Przystanku Woodstock, na którym Farben Lehre przygotowali tzw. „Projekt Punk”.

Publiczność nie pozwoliła zejść łatwo ze sceny: bisowali aż trzykrotnie, grając razem aż 8 numerów.

Był to niewątpliwie najlepszy punk-rockowy koncert w 2013 roku w Karczmie Brackiej.